Švietimas

Panevėžyje švietimo procesui skiriamas didžiausias dėmesys. Mieste veikia 7 gimnazijos, kiekviena iš jų turi savą ugdymo kryptį. Yra 11 progimnazijų,  1 pagrindinė mokykla, 1 pradinė mokykla, 1 suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, 1 specialioji mokykla - daugiafunkcis centras, 1 kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla, 1 specialiojo ugdymo centras,  29 lopšeliai-darželiai, 3 profesinio mokymo įstaigos, privatus vaikų lopšelis - darželis ir 1 ikimokyklinį bei priešmokyklinį ugdymą teikianti viešoji įstaiga , 1 kolegija, 1 aukštoji mokykla. 

Siekiant patogumo, miesto darželiai dirba ir vasaromis

 Norint sužinoti, kiek ugdymo įstaigose yra laisvų vietų, tą galima padaryti ČIA

Ugdymo įstaigose didelis dėmesys skiriamas strateginės Panevėžio krypties – robotikos - plėtojimui, pradedant jau nuo ikimokyklinio ugdymo. 

Pirmoji lietuviška - J. Balčikonio gimnazija - yra tarp Lietuvos geriausiųjų gimnazijų. Čia ugdomos laisvos, kūrybingos  asmenybės, galinčios kritiškai mąstyti ir savarankiškai dirbti Lietuvai. 

Panevėžio išskirtinumas - čia ruošiami robotikos specialistai.  "Minties" gimnazijoje atidarytas didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras "RoboLabas". Čia  vyksta edukacinės pamokos, interaktyvūs užsiėmimai, robotikos renginiai ir kt. 

"Robolabas" kaimynystėje duris atvėrė  modernus  Panevėžio STEAM atviros prieigos centras. Tai nauja mokslo ir žinių erdvė, skirta Panevėžio regiono mokiniams, kur  galima gilinti gamtos, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos mokslų žinias ir praktinius gebėjimus. Moderniai įrengtose laboratorijose 7–12 kl. mokiniai atlieka įvairius bandymus ir eksperimentus,  vyksta olimpiados, konkursai, edukacinės veiklos, susitikimai su įvairių profesijų atstovais. 

Neformalusis ugdymas

Kiekvienas vaikas, norintis turiningai leisti laisvalaikį, gali surasti veiklą pagal savo pomėgį. Gali šokti, sportuoti, mokytis užsienio kalbos, lyderystės pradmenų, piešti, vaidinti, dirbti naujosiomis technologijomis, užsiimti įvairia menine, socialine ar kita veikla.

Siekiant užtikrinti įgyvendinamų programų įvairovę, prioritetai teikiami ir didesnis finansavimas skiriamas techninės kūrybos, medijų, informacinių technologijų, verslumo ugdymo, gamtos ir ekologijos užsiėmimus lankantiems mokiniams.  

 Jaunimo profesinis orientavimas

 Panevėžio miesto savivaldybė vykdo jaunimo profesinio orientavimo projektą, kuomet vyresniųjų klasių mokiniai skatinami pasirinkti įmonėms reikalingas profesijas - jaunimas lankosi įmonėse, susipažįsta su jų darbo specifika, perspektyvomis.   

Išlyginamoji klasė - mobilioji grupė

Panevėžys laukia sugrįžtančiųjų iš užsienio mokinių, todėl nuo2019 m. rugsėjo 1 d. išlyginamoji mobilioji  grupė pradėjo veikti Vytauto Žemkalnio gimnazijoje.Išlyginamoji grupė reikalinga tam, kad lietuvių kalbos pramoktų jos nemokantys užsieniečių ir į Lietuvą gyventi grįžusių mūsų šalies piliečių vaikai. Šiuo metu  Vytauto Žemkalnio gimnazijoje mokosi 51 iš užsienio sugrįžę vaikai. 
Naujaisiais duomenimis, Panevėžyje iš viso ugdymo įstaigas lanko 69 iš užsienio visai neseniai sugrįžę jaunieji panevėžiečiai. Jie lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigas (lopšelius-darželius "Papartis",  "Draugystė", "Varpelis", "Rūta"), likusieji - miesto mokyklas (Vytauto Žemkalnio, Juozo Balčikonio gimnazijas, Alfonso Lipniūno, "Šaltinio", "Vilties" progimnazijas.
 
 

Panevėžys įgyvendina pedagogų pritraukimo programą

 
Panevėžys yra pasitvirtinęs pedagogų pritraukimo ir perkvalifikavimo programą. Jauni žmonės skatinami rinktis miestui trūkstamų dalykų pedagogines studijas pasirašant sutartis, o gerai besimokantiems Savivaldybė jas iš dalies finansuos. Savo ruožtu tokie studentai įsipareigos 5 metus atidirbti miesto mokyklose. Iš dalies finansuojamas pedagogų persikvalifikavimas ar kitos pedagoginės specialybės studijos. Kolegijas arba universitetus baigusiems, į miestą grįžusiems panevėžiečiams skiriama po 500 Eur vienkartinė įsikūrimo parama, suteikiamas būstas, kompensuojamos kelionės išlaidos bei kt.
 

4

tiek neformaliojo ugdymo mokyklų rasite Panevėžyje. Meniniais gebėjimais apdovanotiesiems - Muzikos ir Dailės, gyvūnų, augalų mylėtojams - Gamtos mokyklos, kitų saviraiškos būdų ieškantiems -  Moksleivių namai.

3804

- tiek Panevėžio moksleivių pasirinko neformaliojo švietimo veiklas, kurias iš 86 įvairių veiklų siūlo pasirinkti 47 mokytojai. 

1

- Jaunimo reikalų taryba renka ir analizuoja informaciją apie jaunimo politikos įgyvendinimą Savivaldybės institucijose ir įstaigose, kitą informaciją, susijusią su jaunimu. Panevėžys - jaunimo galimybių miestas, kuriame iniciatyvus jaunas žmogus lengvai ras ką veikti, kur praleisti laiką, į kokias iniciatyvas įsitraukti. Susidomėjote?

Socialinis saugumas

Mieste kasmet plečiamas socialinių paslaugų tinklas, organizuojant ir teikiant naujas paslaugas pagal įvertintą poreikį. Veikia 6 vaikų dienos centrai, globos įstaigos.

Mieste veikia Panevėžio bendruomeniniai šeimos namai, kuriuose teikiama nemokama psichologinė ir socialinė pagalba šeimoms, taikomos programos,  užtikrinančios neįgaliųjų, skurstančių ir gausių šeimų socialinį saugumą.  

Teikiamos pagalbos į namus paslaugos (senyvo amžiaus asmenims), būsto pritaikymas neįgaliesiems.

Socialinis saugumas svarbus miestui. Informacija apie tai - Panevėžio miesto savivaldybės puslapyje.

Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Renkuosi Lietuvą puslapyje.  

 

Dėmesys grįžtantiems panevėžiečiams 

Savivaldybės priimamajame  teikiama informacija grįžusiems iš užsienio panevėžiečiams. Čia informuojama gyvenamosios vietos deklaravimo, švietimo, socialiniais ir kitais klausimais.

Priimamajame galima pasiimti ir atmintines, kurias parengė Tarptautinė migracijos organizacija. Jose – informacija apie užsieniečių gyvenimą Lietuvoje, su vaiko priežiūra susijusias išmokas, santuokų su užsienio piliečiais sudarymą ir kt.   

Sveikata

Jaunimui iki 30 m. teikiamos palankios sveikatos priežiūros paslaugos - gydytojo odontologo konsultacijos, įsidarbinant sveikata tikrinama skubos - per 3 dienas - tvarka. Veikia besilaukiančių moterų ir jų šeimos narių mokykla, vaiko ir motinos higienos kambarys, sveikos gyvensenos konsultacijų kabinetas, 2 dienas per savaitę teikiamos konsultacijos jaunimui iki 30 m., kuriuos nukreipia šeimos ar vaikų ligų gydytojas.     

  

Nekilnojamas turtas

Panevėžyje itin palankus darbo užmokesčio ir nekilnojamojo turto santykis, kad susikurtumėte jaukius namus. Savo svajonę įsigyti nuosavą būstą galėsite daug greičiau, o namai, darbas ir darželis bus kelių kilometrų atstumu. Kamščius  iškeiskite į laiką su šeima. 

Norite įsigyti būstą? Pradėkite paieškas dabar!

Laisvalaikis

Laisvu laiku Panevėžyje smagu - čia netrūksta visokių pramogų. Šis miestas ypač dosnus meno mylėtojams. Pradedant legendiniu J. Miltinio dramos teatru - savaitgaliais verta pasižiūrėti, kas vyksta jo scenoje. Šeimų su mažyliais laukia Lėlių vežimo teatras,  pavėžinti pasirengęs Pasakų traukinukas. Vos už kelių žingsnių - Senvagė, viliojanti praeiti akmens skulptūrų taku. Nenustebsime, jei nesinorės atsikelti nuo fontano krašto žydinčiais gėlynais pasipuošusioje Laisvės aikštėje - vasarą juk čia groja pučiamųjų orkestrai, veikia lauko kino teatras, koncertuoja profesionalūs atlikėjai ir saviveiklininkai. 

3

tiek mieste yra parkų. Greitu laiku atsiras ir dar vienas naujas - Kniaudiškių - parkas. Šis parkas įprasmins puikiai visiems žinomą pasaką „Eglė žalčių karalienė“, kurios motyvai, pasitelkiant parko želdinius bei infrastruktūrą, skatins pažinimą, ugdymą ir ryšį su gamta.

107

tiek kilometrų galite numinti dviračiu, jei norite apvažiuoti visais dviračių takais ir apžiūrėti Panevėžį.

16

tiek ekskursijų po miestą siūlo Panevėžio plėtros agentūra. Jei pageidaujate kitokių maršrutų - kreipkitės, bus sukurta pagal jūsų pageidavimą!

Sportas

Panevėžio tikslas - tapti miestu, kuriame gyvena sportiškiausi, savo, savo vaikų bei artimųjų sveikata besirūpinantys žmonės. Panevėžys išsiskiria iš kitų miestų vis atnaujinama ir gerinama sporto infrastruktūra: įrengiamos ir remontuojamos aikštelės, sutvarkyta aukšto lygio varžyboms organizuoti tinkama dirbtinės dangos futbolo aikštė su apšvietimu ir tribūnomis, renovuojamas sporto kompleksas „Aukštaitija“, bokso, imtynių, dziudo ir kitų sporto šakų bazės, atnaujinamos sporto aikštelės, veikia vienas didžiausių Lietuvoje lengvosios atletikos maniežų, po atliktos modernizacijos, įgavęs naują veidą. Sporto entuziastai laisvalaikį gali leisti gatvės gimnastikos,  ekstremalaus sporto aikštelėse, žiemos sezono metu - dengtoje ledo arenoje.    

1

Veikia Raimundo Sargūno sporto gimnazija. Talentingiems būsimiesiems Lietuvos sportininkams sudarytos galimybės derinti mokslą su sportu. Lietuvoje tokių gimnazijų - tik 3. 

1

Panevėžiečiai turi vieną iš geriausių pasaulyje penketuko ir vienintelį 250 m ilgio olimpinių standartų treką Baltijos šalyse!

100

Tiek sporto klubų veikia Panevėžyje - plaukimas, dviračių sportas, boksas, dziudo imtynės, lengvoji ir sunkioji atletikos, krepšinis, šachmatai, regbis, triatlonas, stalo tenisas, graikų ir romėnų imtynės, futbolas, krepšinis, baidarių ir kanojų irklavimas, orientavimosi sportas - rinkitės, ką norite lankyti!

Bendruomeninė veikla ir savanorystė

Bendruomeninė veikla ir savanorystė padeda ne tik susirasti bendraminčių ir įsilieti į vietos gyvenimą, bet ir suteikia galimybę užsiimti socialiai atsakinga veikla, juk bendruomenės - tikrojo miesto gyvybingumo priežastis. Galite rinktis daugiau nei iš 120 organizacijų.

Sporto ir sveikatingumo srities organizacijų
Švietimo ir mokslo srities organizacijų
Jaunimo organizacijų
Socialinės srities organizacijų
Kultūros organizacijų
Neįgaliųjų organizacijų
Tautinių mažumų organizacijų
Vietos bendruomenių organizacijų
O jeigu norisi užsiimti kultūrine veikla, prisijungti prie šokėjų, choristų ar dramos grupių, Panevėžyje jų - net 37 meno kolektyvai.

Šventės

Panevėžys visą vasarą švenčia - vyksta unikalus vasaros renginių projektas "Susitikime penktadienį". Kasmet Panevėžyje birželį  vyksta bendruomeniškumą skatinanti Vasarvidžio pyragų šventė, kuomet varžomasi skaniausių ir gražiausių pyragų šventėje.  Kiekvieno rugsėjo pirmąjį savaitgalį miestas - kaip viena didelė šeima - švenčia įspūdingą tris dienas besitęsiantį Miesto gimtadienį. Vasaros pabaigoje į miestą atvyksta sportininkai iš viso pasaulio dalyvauti geležiniu žmogumi tituluojamo Vidmanto Urbono rengiamame Pasaulio ultratriatlono čempionate. Šventiniame Kalėdų eglės įžiebime laukiami ir maži, ir dideli panevėžiečiai. Kviečiame dalyvauti, bendrauti ir gerai leisti laiką renginiuose!!!