Šiandien viena iš stipriausių Panevėžio miesto pusių – pramonė – išgyvena pačius geriausius modernaus verslo laikus. Per 2020 metus pritraukta 333,77 milijonų eurų tiesioginių užsienio investicijų. Pagal pritrauktas investicijas Panevėžys - 4 iš 5 didžiųjų Lietuvos miestų. Bendradarbiaujant su verslu bei investiciniais fondais, matomas kaip modernus ir sparčiai augantis Šiaurės Europos miestas.  

Tai inovatyvios pramonės centras, pirmaujantis mechatronikos ir robotikos srityse, patrauklus aukščiausios klasės infrastruktūra, regiono verslo poreikiu. Čia labiausiai išvystyta elektronikos, metalų, mechanikos, plastiko ir maisto pramonės sektorių pramoninė klasterizacija. Būnant vienu didžiausiu Lietuvos pramonės centru galima pasiūlyti perspektyvias darbo vietas, aukštesnius atlyginimus, mažesnes nei kituose didžiuosiuose miestuose laiko ir finansines sąnaudas kvalifikuotiems darbuotojams gyventi. Gerėjant verslo aplinkai, sukuriama daugiau darbo vietų, todėl savo vietą Panevėžyje GALI ATRASTI IR TU!

3945

– tiek 2020 m. duomenimis tiesioginių užsienio investicijų atiteko vienam Panevėžio gyventojui. 

261

– tiek užsienio kapitalo įmonių veiklą vykdo Panevėžyje. 2020 m. duomenimis šiose įmonėse dirba daugiau nei 7000 darbuotojų.

70 %

- tiek procentų Aukštaitijos regiono BVP sukuria smulkusis ir vidutinis verslas.

Savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl robotikos plėtojimo. Pasiryžta tapti vienu stipriausių Šiaurės rytų Europos regiono robotikos centrų: skatinti išradėjus, užtikrinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, siejant robotų kūrimą ir diegimą įvairiose ūkio šakose ir kūrybinėse industrijose, suteikiant aukštos pridėtinės vertės kūrybinę aplinką inovacijoms. Panevėžyje yra palankios sąlygos gamyboje pritaikyti dar daugiau automatikos sprendinių. Čia ne tik įsikūrusi pramoninius robotus tiekianti įmonė Profibus, bet yra ir Kauno technologijos universiteto padalinys, kuriame įkurta Pramoninių robotų laboratorija.    

Panevėžio mokslo ir technologijų parke sėkmingai veikia bendradarbystės centras „Spiečius“! Naujajame centre įkurta 12 darbo vietų ir papildomos erdvės darbui smulkaus ir vidutinio verslo atstovams, kurie pasirašo nemokamos narystės 1 metų trukmės sutartis su „Versli Lietuva“. Bendradarbystės centras „Spiečius“ Panevėžyje didžiausias iš visų esamų - vienu metu jame gali reziduoti 30 verslininkų. Čia darbui suteikiama moderni erdvė ir biuro įranga, verslo ugdymo mokymai, naudingi kontaktai bei profesionalios konsultacijos.

Auganti ekonomika, gerėjančios verslo sąlygos, palanki politinė aplinka leidžia drąsiau verslui investuoti ir plėsti savo veiklą. Pastaruoju metu labiausiai plėtėsi užsienio kapitalo įmonės tokios kaip PKC Group Lithuania - sukūrusi 354 papildomas darbo vietas,  Schmitz Cargobull Baltic - 176 darbo vietas, "Adax" - 73 darbo vietas.

Didžiausios užsienio kapitalo įmonės Panevėžyje

Darbo galimybių gali pasidairyti ir „Work in Lithuania“ puslapyje. Tai vieta, kur susitinka sėkmingai šalyje veikiančios užsienio bendrovės ir potencialūs darbuotojai, dalijamasi aktualiomis naujienomis, o nusprendusieji grįžti randa ne tik darbo pasiūlymų, bet ir naudingos praktinės informacijos sklandžiam persikėlimui į Lietuvą.

Nori gauti darbo pasiūlymus atsiradus patraukliai darbo vietai Panevėžyje? Registruokis kaip Globalus Panevėžietis ir gausi asmeninius darbo pasiūlymus. Prisijunk!

Kurk savo verslą

Panevėžio miesto savivaldybė - draugiška verslui. Todėl atsiranda vis daugiau smulkiojo verslo įmonių.

84,36%

Remiantis 2022 m. duomenimis, tiek procentų Panevėžyje sudaro įmonės, kuriose dirba iki 9 darbuotojų. Daugiausia darbo vietų sukuria vidutinės ir stambios miesto įmonės - 66,7 proc.    

Kad verslą kurti būtų lengviau: verslo skatinimo priemonės

Verslo liudijimas nuo 1 euro per metus

43 verslo liudijimų veikloms numatyta sumažinti verslo liudijimo kainą iki 1 euro. Už verslo liudijimus mažiau mokės ateinančios auklės ir neįgaliuosius slaugantys asmenys, taip pat tie, kurie užsiima gyvūnų kirpimo bei naminių gyvūnėlių veisimo veikla, keraminių buities gaminių bei dirbinių gamybos, žuvų, mėsos ir jų gaminių rūkymu bei kitomis veiklomis užsiimantys verslininkai.

Mažinami mokesčiai 

Panevėžio miesto savivaldybė už sukurtas ir išlaikytas darbo vietas verslo įmonėms taiko valstybinės žemės nuomos, žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatas. Savivaldybės tarybos sprendimu mokesčiai gali būti sumažinti, atleidžiama nuo jų arba atidedamas šių mokesčių sumokėjimo terminas. Remiantiems kultūros ir sporto projektus taikomos lengvatos.

Pagalba smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms

Kasmet išperkamas įrengtas parodų plotas smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms parodoje „EXPO Aukštaitija“.

 

Turite minčių, bet nežinote nuo ko pradėti verslą?

VšĮ "Versli Lietuva" suteiks žinių apie verslo įkūrimą, patars, kur gauti leidimus, licencijas, pakonsultuos verslo vykdymo, eksporto ir kitais klausimais.    

Susidomėjai? Dėl verslo kūrimo pasikonsultuok su Miesto plėtros skyriaus vedėju