Aktyviam poilsiui

Panevėžys turtingas objektais, kuriuos reikėtų aplankyti kiekvienam. Panūdusiems išsamiai sužinoti apie miestą ir jo apylinkes derėtų užsukti į Turizmo informacijos centrą: čia gausite ne vieno turistinio maršruto schemą su detaliu planu - kur eiti, važiuoti, papietauti. 

Senvagė 

Panoramos fone puikuojasi paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Aleksandrui. Čia prasideda Panevėžio kelias į pasaulį. Nevėžio aplenktoje senojoje vagoje tyvuliuoja gulbių ir ančių pamėgtas tvenkinys. Pro medžių viršūnes, kitoje upės pusėje, į dangų kyla Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios raudono mūro bokštai. Iš Senvagės laipteliais pakilkite į Kranto gatvę. 21-uoju numeriu pažymėtas seniausias miesto pastatas, statytas 1614 m. XVII–XVIII a. jame veikė Upytės pavieto žemės ir pilies teismo archyvas. 

Nuotykių parkas Orangutanas 

Skaistakalnio parke 400 kv. m. plote įrengtos dvi laipynių trasos – geltonoji ir žalioji. Geltonojoje trasoje, skirtoje vaikams, vienu metu gali karstytis iki 100 vaikų. Žalioji trasa pritaikyta suaugusiems. Drąsiausieji parko lankytojai gali išbandyti skrydį per tvenkinį. Čia galite švęsti gimtadienius... visas šventes! 

 

Parkai Panevėžyje

Vertinantys ramius pasivaikščiojimus tikrai nenusivils pasirinkę senų ūksmingų liepų ir klevų draugijoje esantį Skaistakalnio parką. Kultūros ir poilsio parkas patiks šeimoms su vaikais, ir tiems, kurie pirmenybę teikia aktyviam poilsiui. Jaunimo sodas - puiki aktyvaus poilsio vieta. Iki 2020-ųjų visi parkai atrodys daug patraukliau, kadangi bus atnaujinti ES lėšomis - iškils naujų vaikų žaidimų aikštelių, lauko treniruoklių, šunų vedžiojimų aikštelių ir kt. 

Vandenlenčių parkas "Wake Panevėžys"   

„Ekrano“ mariose galima išbandyti sparčiai Lietuvoje populiarėjančią pramogą - vandenlenčių trasą, paplaukioti irklentėmis ar maloniai leisti laiką, mėgaujantis dinamišku vaizdu ant vandens.

Tik Panevėžyje

Siaurasis geležinkelis

„Siaurukas“ - vienas unikaliausių inžinerinio paveldo paminklų Lietuvoje. Tai senasis traukinys, kuriuo keliaujant susipažįstama su Aukštaitijos krašto gamtos, istorijos ir kultūros paminklais, transporto inžineriniu paveldu. Kelionės "siauruku" suteiks nepakartojamų įspūdžių ir vaikams, ir suaugusiems. Rengiamos individualios kelionės, galima užsisakyti visą traukinį ar vieną vagoną. Siūlomos įvairios edukacinės programos: Šimtametis siaurukas, Aukštaitijos alaus kelias, Traukinio užpuolimas, Balio Karazijos vyndarystės istorija, Troškūnų vienuolyno paslaptys ir kt. Nenusivils tie, kurie trokšta nuotykių ir staigmenų. Susidomėkite!

Meninio stiklo studija "Glassremis" 

Studijos "Glassremis" įkūrėjas Remigijus Kriukas – gerai žinomas menininkas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Didelę patirtį turintys stiklo meistrai pribloškia įspūdingomis idėjomis, įsikūnijančiomis neįtikėtinose stiklo skulptūrose. Tik čia apsilankius galima pamatyti, kaip bespalvė stiklo masė tampa fantastišku kūriniu. Stebėti magišką jų gimimo procesą - nepamirštamas potyris.  

Keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljonas

Stiklo koridoriumi su pagrindiniu Dailės galerijos pastatu sujungtame paviljone lankytojams pristatoma analogų Baltijos šalyse neturinti šiuolaikinės keramikos kūrinių kolekcija. Susipažinkite su  keturių pasaulio kontinentų – Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos, Australijos – profesionalių keramikos kūrėjų darbais. Aplankykite unikalią, analogų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse neturinčią keramikos darbų kolekciją, kuri atskleidžia ne tik Lietuvos kūrėjų, bet ir viso pasaulio keramikos meno tendencijas bei skatina pažinti pasaulį profesionalaus keramiko akimis.

Raktų medis ir seklyčia "Prie uosio"

Visai netoli nuo centro galima pasivaikščioti senoviniu akmeniniu grindiniu, pamatyti raktais nukabinėtą žaibo įskeltą Teisybės medžiu vadinamą seną uosį. Jaukioje seklyčioje „Prie uosio“ iš originalių ąsočių kviečiame paskanauti kulinarinio paveldo. Vasarą čia vyksta vietos bendruomenės šventės, žuvienės virimo čempionatai. 

Lėlių vežimo teatras

Panevėžyje įsikūręs unikalus, visoje Europoje vienintelis Lėlių vežimo teatras - vasarą iš žaismingos teatro aplinkos persikraustantis į arklio traukiamą vežimą, išvyksta gastrolių po nuošaliausius miestelius bei kaimus. Teatrui  vadovauja Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimą už geriausią darbą lėlių teatro  ir teatro vaikams srityje  pelnęs Antanas Markuckis. Į teatrą pakliuvę mažieji atsiduria tarsi pasakoje: vežimo lėlės ir ratai ant sienų, garsaus pasakų kūrėjo H. K. Anderseno skulptūra kieme. Vaikai čia noriai leidžia savo laisvalaikį. Norint pamilti teatrą, reikia jį pažinti - mokiniai kviečiami į edukacinę programą "Aktorius - lėlininkas".  

Susidomėjote? Kreipkitės į Panevėžio turizmo informacijos centrą!